Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Usunięcie Trumpa z urzędu. " Stanowi demokratyczne zagrożenie"

a.ka 13:38 11 stycznia 2021
"Stwarza realne zagrożenie"commons wikimedia
Demokraci chcą potępić działania Trumpa w związku z sytuacją na Kapitolu. Pelosi ogłosiła, że odbędzie się głosowanie w celu usunięcia prezydenta z urzędu.

 Demokratyczna przewodnicząca Izby reprezentantów - Nancy Pelosi, poinformowała w niedziele kongresmenów, że przed debatą o postawieniu Trumpa w stan oskarżenia odbędzie się głosowanie o usunięcie go z urzędu.

"Stwarza realne zagrożenie"


W liście skierowanym do członków Izby, Nancy Pelosi uznała, że należy włączyć pilne działania dotyczące Donalda Trumpa. Jak określiła, prezydent "stwarza realne zagrożenie dla Konstytucji i Demokracji".

Najpierw odbędzie się głosowanie wzywające Mike'a Pence i członków gabinetu do usunięcia Trumpa ze stanowiska prezydenta na mocy 25 Poprawki do Konstytucji. W takim wypadku jego funkcje przejmie wiceprezydent.

W poniedziałek przywódcy obu partii i Izbie Reprezentantów mają w trybie pilnym przeprowadzić konsultacje. Po konsultacji we wtorek odbędzie się plenarne posiedzenie Izby.

Potępienie Prezydenta

"Sądzę, że zdyskwalifikował się na zawsze, a zwłaszcza do pełnienia wybieralnego urzędu". - powiedział  Patrick Tommey.

"Powinien zrezygnować i odejść jak najszybciej!" - dodała Lisa Murkowski.

O ostrożność i rozwagę w tym czasie poprosił senator Roy Blunt. Radził Trumpowi bycie czujnym w ostatnich dniach sprawowania.

AP poinformował, że mimo pozostania kilku dni sprawowania prezydenta Trumpa, nasilają się naciski, aby zrezygnował ze sprawowania urzędu, co pomoże uniknąć kolejnych zamieszek przed inauguracją Bidena

 

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze