Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Usterka powodem paraliżu lotniczego na Wyspach

ap 15:41 7 grudnia 2013
Clive Darra/ flickr.com/CC
Awaria w ośrodku kontroli lotów w Swanwick (hrabstwo Hampshire, płd. Anglia) spowodowała opóźnienia lotów m. in. na londyńskich lotniskach Heathrow i Stansted, a także w Cardiff i Glasgow. Są też problemy w Irlandii.

Dyrektor operacji lotniczych w Swanwick Juliet Kennedy powiedziała mediom, że z powodów technicznych nie udało się przestawić systemu z nocnego rozkładu lotów na dzienny. Skutki awarii będą zapewne odczuwalne przez cały weekend.

Wciąż trwają pracę nad usunięciem usterki. Nie są jeszcze znane przyczyny jej powstania.

Dziś na największym brytyjskim lotnisku - Heathrow - odwołano ponad 60 startów. Około 200 lotów jest opóźnionych. Na Stansted opóźnienie wynosi średnio dwie godziny. Jest ono jednak także spowodowane pogarszającą się pogodą we Włoszech i Pirenejach.

Na lotnisku Gatwick opóźnienia wynoszą ok. 4 godzin. Na chwilę obecną główny przewoźnik EasyJet nie odwołał żadnych lotów, jednak, jak poinformowały służby prasowe lotniska, takie rozwiązanie nie jest wykluczone.

Problemy pojawiły się również na lotniskach w Manchesterze Newcastle, Edynburgu, Glasgow i Aberdee, na których opóźnienia związane są z odwołaniem lotów krajowych z Heathrow.

Źródło: PAP, TVN24.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze