Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ustawa o sieci szpitali weszła dziś w życie. Co zmienia? [ZOBACZ]

ds 19:17 4 maja 2017
WIKIPEDIA
Minister zdrowia zapowiedział, że w najbliższych tygodniach ukażą się pierwsze rozporządzenia do ustawy o sieci szpitali. Dokument dzisiaj wszedł w życie a lista placówek, które będą tworzyły tzw. sieć szpitali ma być opublikowana 27 czerwca.

– Szpitale, które obecnie zabezpieczają podstawowe potrzeby zdrowotne obywateli znajdą się w sieci. Zarówno te powiatowe, wojewódzkie oraz wyższych stopni referencyjnych, w których działa Szpitalny Oddział Ratunkowy lub Izba Przyjęć mają swoje miejsce w tzw. sieci – tłumaczył w rozmowie z IAR-em Konstanty Radziwił. 

Jak podkreślił minister zdrowia, "zmiany mają uporządkować system i usprawnić opiekę nad pacjentem. Placówki będą stabilniej finansowane i będą lepiej motywowane do tego, aby realizować misję na rzecz chorych. Zapewnią kompleksową opiekę nad pacjentem od przyjęcia na SOR czy Izbie Przyjęć, na oddziałach szpitalnych oraz organizując rehabilitację i przyjęcia w przychodniach przyszpitalnych".

– Jest to ustawa przyjazna dla szpitali powiatowych, ponieważ daje gwarancję stabilnego finansowania. W ocenie dyrektora, finansowanie będzie korzystniejsze niż te obecne, gdyż ryczałt uwzględni już nadwykonania, które miały miejsce w 2015 roku – mówił minister zdrowia.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze