Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Usprawiedliwianie sprawcy? Gazeta.pl pisze o pobiciu „kontrowersyjnego” księdza

mk 14:51 1 września 2014
telewizja republika, zrzut ekranu z gazeta.pl
Napadł na kontrowersyjnego księdza. Został zatrzymany – to tytuł z portalu gazeta.pl, który informuje o ujęciu sprawcy pobicia ks. Stanisława Małkowskiego.

Ks. Stanisław Małkowski w sobotę 23 sierpnia został pobity we własnym mieszkaniu. Napaści na duchownego dopuścił się były więzień, któremu ksiądz niejednokrotnie pomagał. – Jak dasz znać policji, to cię zabiję i spalę – usłyszał ks. Małkowski.

Jak widać, dla portalu gazeta.pl należącego do spółki Agora pobicie księdza jest doskonałą okazją do szykan. Tytuł informujący o ujęciu sprawcy sprawia wrażenie usprawiedliwiania skandalicznego czynu przestępcy.

Ksiądz Stanisław Małkowski to jeden z najbardziej zasłużonych polskich duchownych. W latach 80. znalazł się na liście niewygodnych księży sporządzonej dla zastępcy dyrektora Departamentu IV Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, płk. Adama Pietruszki. Był tam na miejscu pierwszym, przed błogosławionym dziś ks. Jerzym Popiełuszką, z którym serdecznie się przyjaźnił.

23 września 2006 r. prezydent RP Lech Kaczyński za zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz za działalność na rzecz przemian demokratycznych w kraju, odznaczył ks. Małkowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze