Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Usiłowali dostać się do Polski. Okazali paszporty w wersji elektronicznej...

am 12:49 15 września 2018
forums.pogranec.by
Nielegalna migracja to problem, z którym każdego dnia boryka się Straż Graniczna. Białoruscy pogranicznicy z Brześcia wytropili dwóch migrantów. Zamiast dokumentów, mieli przy sobie… ich skany na laptopie!

Na ich ślad funkcjonariusze białoruskich służb natrafili w okolicach Prużany, niecały kilometr od granicy państwowej. W zatrzymaniu pomógł pies służbowy – informuje Państwowy Komitet Pograniczny (GPK) Białorusi.

Zatrzymani nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Jeden z nich ochoczo wyjął laptopa, w którym znajdował się plik z zeskanowanymi stronami paszportu obywatela Egiptu. Drugi z nich deklarował, że jest Syryjczykiem.

– Mężczyźni (…) przyznali się, że zamierzali świadomie, w nielegalny sposób przedostać się do Polski w poszukiwaniach lepszych warunków życia – czytamy w komunikacie GPK.

Zatrzymani zostaną najprawdopodobniej deportowani z Białorusi. To wiąże się z otrzymaniem 5-letniego zakazu wjazdu do tego kraju. Do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy trafili do aresztu tymczasowego Brzeskiej Grupy Pogranicznej.

Źródło: belsat.eu

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze