Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Uściński: Każdego, kto chce badać historię, II wojnę światową, serdecznie zapraszamy do Polski

am 9:27 3 lutego 2018
Piotr Uściński - poseł PiSTelewizja Republika
Już dziś "Telewizja Republika na Jarmarku Wnet". Redaktorzy naszej stacji udali się na ulicę Emilii Plater 31 w Warszawie, by rozmawiać politykami, osobami z przestrzeni publicznej. Gościem tej części programu był Piotr Uściński z Prawa i Sprawiedliwości.

Nastroje podczas uchwalanie nowelizacji

– Nie wydawało się, że będzie budzić jakiekolwiek kontrowersje. Każdy skupiał się na Ukrainie. Jesteśmy zaskoczeni reakcją opozycji. To wynika z niezrozumienia tej ustawy. Część ludzi na świecie jest pewna, że to my odpowiadamy za Holokaust - stwierdził poseł PiS.

Zapisy ustawy o IPN

– Chodzi o to, by na świecie nie używać zwrotów "polskie obozy śmierci", by nie łączyć Polaków w ludobójstwie. Jeśli ktoś będzie chciał Polsce przypisać jakąkolwiek zbrodnię, ma do tego prawo. Nie godzimy się jednak, by traktowano nas jako sojuszników III Rzeszy.  Precyzyjne zapisy mogą coś pominąć. Ogólne ujęcie idealnie oddaje to, o co nam chodziło - tłumaczył.

– Ustawa nie ogranicza badań naukowych. Każdego, kto chce badać historię, II wojnę światową, serdecznie zapraszamy do Polski - dodał.

– To, że część świata jest nastawiona negatywnie do Polski, nie jest tajemnicą. Nikt nie spodziewał się jednak, ze Izrael zacznie wpisywać się w tę narrację - mówił poseł.

Misja parlamentarna

– Byłem przez 17 lat samorządowcem. Podczas mojej kadencji starosty, stworzyliśmy tablicę upamiętniającą Polaków upamiętniających Żydów. Tablica powstała w 2012 roku. Zaprasza, wszystkich do Wołomina, to piękna miejscowość - podsumował.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze