Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

USA: udział polonii amerykańskiej w rajdzie poparcia dla Trumpa

ASy 8:07 18 października 2020
Polonia amerykańska wyraziła poparcie dla TrumpaFacebook/PA Polish Americans for Trump
„PA Polish Americans for TRUMP” - ugrupowanie polonijne z Pensylwanii wzięło udział w rajdzie poparcia dla reelekcji obecnie sprawującego urząd prezydenta USA Donalda Trumpa.

Wydarzenie zostało zainicjowane przez działacza republikańskiego z Pensylwanii Jima Worthingtona. Jest on założycielem organizacji „People 4 Trump”.

Podczas pięciogodzinnego przejazdu pojazdów uczestników manifestacji witały tłumy ludzi z flagami i banerami skandujących nazwisko Trumpa. Wznosili też m.in. okrzyki: „Jeszcze cztery lata”.

Amerykańscy organizatorzy szacują, że przejazd przyciągnął ponad dwa tysiące pojazdów i łącznie sześć do ośmiu tysięcy osób.
Kolumna samochodów osobowych, ciężarówek i motocykli pokonała trasę wiodącą z miasteczka Newtown w do stolicy hrabstwa Doylestown i z powrotem do miejsca startu. Newtown zostało wybrane na początek rajdu, ponieważ w październiku 2016 roku Trump przybył tam jeszcze jako kandydat republikanów w ramach kampanii wyborczej.

– Wy Polacy lepiej rozumiecie nasze problemy dzisiaj, niż my Amerykanie – akcentował Worthington w rozmowie z polskimi uczestnikami wydarzenia dziękując im za przybycie.

Polonia była jedyną zorganizowaną, liczącą ok. 100 osób grupą etniczną, która wzięła udział w paradzie pojazdów dla wsparcia Trumpa.

Ugrupowanie „PA Polish Americans for TRUMP”, zawiązało się dla wsparcia reelekcji amerykańskiego prezydenta. W manifestacji wzięli udział m.in. szef Domu Polskiego w Filadelfii Andrzej Wiśniewski, przedstawiciele Komitetu Upamiętnienia Katastrofy Smoleńskiej, Reduty Dobrego Imienia na Wschodnim Wybrzeżu USA, Klubu Gazety Polskiej w Filadelfii oraz grupy modlitewnej z Amerykańskiej Częstochowy.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze