Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

USA: Tragiczne skutki pożarów we wschodnim Waszyngtonie. Spłonęło niemal całe miasto

D.Z. 14:09 8 września 2020
Pożary we wschodnim Waszyngtonie.pxhere.com
Święto Pracy dla części Amerykanów zamieniło się w koszmar. W poniedziałek 7 września w Waszyngtonie doszło do serii pożarów. Płomienie pochłonęły niemal całe miasteczko Malden we wschodniej części stanu. Pożar rozprzestrzenił się też na okoliczne miejscowości.

Około 80% domów i budynków w Malden, w małym miasteczku we wschodnim Waszyngtonie, zostało całkowicie zniszczone wskutek wczorajszego nagłego wybuchu pożaru. Poza budynkami mieszkalnymi spłonęły również remiza strażacka, poczta, ratusz i biblioteka. 

–  Skali tej katastrofy naprawdę nie da się wyrazić słowami – powiedział w oświadczeniu szeryf hrabstwa Whitman, Brett Myers. – Mam tylko nadzieję [...] i modlę się, aby wszystkich mieszkańców udało się uratować – dodał. 

Pożar podsycany silnymi wiatrami i suchą ziemią rozprzestrzenił się bardzo szybko w poniedziałkowe przedpołudnie, niszcząc budowle i pochłaniając niemal cały majątek mieszkańców. Tuż po południu wybuchł kolejny pożar, wszyscy mieszkańcy zostali ewakuowani. Odpowiednie organy opracowują plan inwentaryzacji szkód. 

Źródło: twitter, cnn.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze