Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

USA: TikTok aplikacja dla młodzieży, czy urządzenie szpiegowskie?

PZ 13:48 1 sierpnia 2020
przekreślone logo aplikacji TikTokpixabay.com
Donald Trump chce zakazu aplikacji TikTok w Stanach Zjednoczonych. Spółka aplikacji TikTok jest w posiadaniu chińskiej grupy ByteDance.

TikTok to aplikacja bardzo popularna wśród młodzieży. Służy do publikacji krótkich materiałów wideo na tej platformie. Korzysta z niej ponad miliard użytkowników na całym świecie. W samych Stanach Zjednoczonych aplikacja ma kilkadziesiąt milionów i wciąż rośnie.

TikTok może być wykorzystywany przez Chiny do szpiegowania i uderzania w interesy USA. Specjalny komitet ds. Inwestycji zagranicznych CFIUS (Committee on Foreign Investment in the United States) ostatnio prowadził dochodzenie w tej sprawie. Wyniki dochodzenia nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości.
Prezydent USA poinformował, że może skorzystać ze specjalnych pełnomocnictw w sferze bezpieczeństwa kraju i wydać dekret, który będzie miał na celu zablokowanie aplikacji.

Donald Trump wspomniał, że departament handlu USA zamierza zażądać od działającej też w USA chińskiej spółki ByteDance wyzbycia się udziałów TikToka.

Sekretarz stanu Mike Pompeo zapowiadał, że TikTok może zostać objęty zakazem działalności w USA. Pentagon natomiast wydał absolutny zakaz instalowania aplikacji na smartfonach używanych przez amerykańskich wojskowych.

Indie ostatnio wydały zakaz używania TikToka razem z 58 innymi chińskimi aplikacjami na smartfony.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze