Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

USA nałożyły sankcje na dwie północnokoreańskie firmy. Zajmowały się...

AS 11:33 15 stycznia 2020
flickr
Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na dwie północnokoreańskie firmy, które zajmują się dostarczaniem nielegalnej siły roboczej na zagraniczne rynki.

Departament Skarbu poinformował, że na czarną listę wciągnięte zostały przedsiębiorstwa: Namgang Trading Corporation (NTC), która wysyła pracowników do Rosji, Nigerii i krajów Bliskiego Wschodu oraz, zarejestrowane w Pekinie, Beijing Sukbakso, która realizuje zadania logistyczne związane z procederem - zajmuje się zakwaterowaniem, przekazami pieniężnymi, załatwianiem wiz i paszportów.

Sankcje nakładają blokadę na amerykańskie aktywa tych dwóch firm oraz zakazują wszelkich transakcji finansowych z nimi. "Eksport pracowników z Korei Północnej powoduje nielegalne dochody dla rządu Korei Północnej z naruszeniem sankcji ONZ" - przekazał w oświadczeniu sekretarz skarbu Steven Mnuchin.

Zgodnie z rezolucją ONZ, jednogłośnie przyjętą w 2017 roku, kraje członkowskie miały do ​​22 grudnia ubiegłego roku odesłać wszystkich pracowników z Korei Północnej.

Obrońcy praw człowieka oskarżają Koreę Północną o to, że robotnicy żyją w warunkach zbliżonych do niewolniczych, a ich dochody przeznaczane są na utrzymanie reżimu. Amerykańscy urzędnicy podali w 2017 roku, że Korea Północnej dostarczyła około 100 tysięcy pracowników najemnych, przynoszących krajowi dochody o wartości 500 milionów dolarów rocznie. Zdecydowana większość z nich znalazła zatrudnienie w Chinach i Rosji.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze