Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

USA krytykuje Nord Stream 2 i jest na „tak” dla Baltic Pipe

MAD 11:00 8 czerwca 2017
pixabay.com
Biuro poselskie Piotra Naimskiego, który podczas wizyty w USA spotkał się z przedstawicielami Departamentu Energii i Departamentu Stanu, poinformowało, że Waszyngton traktuje Nord Stream 2 jako zagrożenie dla zasad konkurencji na europejskim rynku gazowym.

Podczas wizyty w USA Naimski, pełnomocnik polskiego rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, spotkał się z Andreą Lockwood z Departamentu Energii oraz Mary Warlick z Departamentu Stanu. Podczas spotkań polski minister omawiał kwestie bezpieczeństwa energetycznego Polski i współpracy Polski i USA w zakresie dostaw LNG i czystych technologii węglowych.

„Sprzeciw Polski wobec traktowania w Unii Europejskiej gazociągu Nord Stream 2 w sposób inny niż przewiduje to unijny III Pakiet Energetyczny znajduje pełne zrozumienie i poparcie w rządzie amerykańskim. Waszyngton traktuje tę inwestycję jako zagrożenie dla zasad  konkurencji na europejskim rynku gazowym” - informuje biuro Piotra Naimskiego.

Administracja amerykańska wyraziła również pełne poparcie dla połączenia źródeł gazu na Norweskim Szelfie Kontynentalnym przez Danię z Polską. Ogłoszenie procedury Open Season przez Gaz-System i Energinet Amerykanie podsumowali gratulacjami. Wiążąca procedura Open Season dla Baltic Pipe została uruchomiona 6 czerwca.

Źródło: naimski.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze