Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

USA: gubernator Cuomo pozbawiony uprawnień nadzwyczajnych przyznanych mu po wybuchu pandemii

IO 21:21 6 marca 2021
Administracja Cuomo zaniżała do 50 proc. liczbę zgonów w domach seniora spowodowanych przez Covid-19Fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE
Zgromadzenie stanowe uchwaliło w piątek akt prawny stosunkiem głosów 107 za i 43 przeciw a Senat Nowego Jorku zatwierdził stosunkiem 43:30. Ustawa utrzymuje około 100 nakazów odnoszących się do pandemii koronawirusa, które wydał dotychczas Cuomo, ale mają one pozostać pod ścisłym nadzorem legislacyjnym.
Stanowi ustawodawcy Nowego Jorku pozbawili w piątek gubernatora Andrew Cuomo tymczasowych uprawnień nadzwyczajnych, które otrzymał w związku z pandemią Covid-19. Gubernator zapowiedział, że podpisze ustawę przyjętą w tej sprawie.

Republikański senator Andrew Lanza zgłaszał obiekcje, że ustawa nie przeszkodzi Cuomo w jednostronnych działaniach i wydawaniu dyrektyw w sytuacjach nadzwyczajnych.

Wysiłki ustawodawców z obu partii w celu ograniczenia władzy Como pojawiły się w następstwie dwóch skandali. Pierwszy wiązał się z zaniżaniem w statystykach liczby zgonów pensjonariuszy domów seniora, a drugi z zarzutami o molestowanie seksualne.

Stanowa prokurator generalna Letitia James w przedstawionym w styczniu raporcie stwierdziła, że administracja Cuomo zaniżała do 50 proc. liczbę zgonów w domach seniora spowodowanych przez Covid-19.

W ogłoszonym w piątek oświadczeniu specjalny doradca gubernatora Beth Garvey przekonywała, że dane nie zmierzały do wprowadzenia w błąd opinii publicznej ani prawodawców. Jak uzasadniała podczas codziennych briefingów i w prasie podawano liczbę zgonów w domach seniorów. Zastrzegła, że uwzględniały ludzi, którzy tam umarli.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze