Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

USA: Demonstranci obalili pomnik Kolumba. Trump: Jesteśmy w trakcie walki z radykalną lewicą

JJ 10:37 5 lipca 2020
Flickr (CC BY-SA 2.0)/Fot. Gage Skidmore
We wczorajszym przemówieniu z okazji Dnia Niepodległości prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przypomniał dokonania amerykańskich bohaterów, a także w ostry sposób odniósł się do zamieszek związanych ze śmiercią George’a Floyda.

W Stanach Zjednoczonych, po śmierci czarnoskórego 46-latka podczas brutalnego zatrzymania przez funkcjonariusza policji, jest wciąż niespokojnie.

– Amerykańscy bohaterowie pokonali nazistów, zdetronizowali faszystów, obalili komunistów, uratowali amerykańskie wartości, przestrzegali amerykańskich zasad i ścigali terrorystów na krańce ziemi- powiedział w Białym Domu Donald Trump.

– Jesteśmy w trakcie walki z radykalną lewicą, marksistami, anarchistami, wichrzycielami, szabrownikami i ludźmi, którzy w wielu przypadkach absolutnie nie mają pojęcia, co robią- podkreślił amerykański przywódca.

Trump potępił obalanie przez protestujących pomników bohaterów historii Stanów Zjednoczonych.

– Nie pozwolimy na to, by wściekły tłum obalał nasze pomniki i wymazywał naszą historię. Ich (anarchistów - jj) celem jest demontaż państwa- podkreślił polityk. Po przemówieniu prezydenta rozpoczął się pokaz lotniczy wojskowych samolotów, a także pokaz sztucznych ogni przed Białym Domem.

Przemówienie Donalda Trumpa nawiązywało do wystąpienia z poprzedniego wieczoru, kiedy amerykański przywódca przedstawił się jako bastion przeciwko lewicowemu ekstremizmowi.

W momencie przemówienia głowy państwa odbył się pokojowy marsz ruchu Black Lives Matter wokół Białego Domu, który napotkał kontrmanifestację, jednak nie doszło do bezpośredniego starcia. Niespokojnie było jednak w innych częściach USA. W Waszyngtonie, Nowym Jorku i innych miastach zapłonęły amerykańskie flagi.

W Baltimore protestujący obalili pomnik Krzysztofa Kolumba, któremu zarzucają odpowiedzialność za ludobójstwo i wyzyskiwanie rdzennych mieszkańców obu Ameryk.

 

Źródło: Wprost.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze