Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Uroczystości Bożego Narodzenia w szkołach niemieckich nie mogą mieć charakteru religijnego”. Artykuł z 1938 r...

pmb 12:43 23 grudnia 2018
Fot. ilustracyjnaWikimedia Commons/Krampus and Saint Nicholas visit a Viennese home in 1896
„Kierownictwo związku nauczycielstwa narodowo-socjalistycznego Trzeciej Rzeszy uchwaliło z okazji zbliżających się świąt, że obchodzenie Bożego Narodzenia w szkołach niemieckich nie może mieć charakteru religijnego, lecz winno się stać czemś w rodzaju święta ludowego” – czytamy w artykule z prasy polskiej z 1938 r. Brzmi znajomo, prawda?

„Uroczystości Bożego Narodzenia w szkołach niemieckich nie mogą mieć charakteru religijnego” – brzmi tytuł artykułu z 1938 r. Co dalej?

„Kierownictwo związku nauczycielstwa narodowo-socjalistycznego Trzeciej Rzeszy uchwaliło z okazji zbliżających się świąt, że obchodzenie Bożego Narodzenia w szkołach niemieckich nie może mieć charakteru religijnego, lecz winno się stać czemś w rodzaju święta ludowego na wzór tego rodzaju święta obchodzonego kiedyś przez pierwszych Germanów”.

Czy te słowa nie są łudząco podobne do argumentów zwolenników zeświecczenia świąt Bożego Narodzenia?

W szkołach mają być zorganizowane wieczorynki, podczas których w obecności uczniów i rodziców będą deklamowane wiersze i legendy o walce pomiędzy ciemnością a światłem.”

Ostatni paragraf mówi o Rosji sowieckiej jako o wzorze do naśladowania.

W Rosji sowieckiej od kilku lat urządza się oficjalne choinki również pozbawione wszelkiego związku z religią i Bożem Narodzeniem”.

Źródło: twitter.com/@G_TTomasz

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze