Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Uroczyste przywitanie premiera Morawieckiego w KPRM

10:34 13 grudnia 2017
twitter.com/PremierRP
W środę rano odbyło się oficjalne powitanie premiera Mateusza Morawieckiego w Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Nowego szefa rządu powitała b. premier Beata Szydło, która w nowym rządzie objęła stanowisko wicepremiera. Mateusz Morawiecki otrzymał od swojej poprzedniczki bukiet biało-czerwonych róż. Po powitaniu, udali się do gabinetu zajmowanego przez szefa rządu.

Prezydent Andrzej Duda powołał rząd Morawieckiego w poniedziałek. Nowy premier, który zastąpił na tym stanowisku Beatę Szydło, został jednocześnie powołany na szefa resortu finansów i rozwoju natomiast była premier została wicepremierem. Skład reszty gabinetu nie uległ na razie zmianie.

Sejm udzielił już wotum zaufania nowemu rządowi. Morawiecki w expose podkreślił, że jego rząd będzie bardzo ambitny w zmienianiu państwa i zamierza dokonać modernizacji Polski. Nowy premier zapowiedział, że będzie kontynuował politykę społeczną Beaty Szydło oraz położy większy nacisk na rozwój gospodarki i podwyższenie pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Morawiecki zaznaczył, że sztandarowym zadaniem rządu jest obliczony na najbliższe 10 lat program Mieszkanie plus. Duży nacisk położył również na środowisko. Wskazał, że w wielu rejonach Polski, szczególnie w Małopolsce, czy na Śląsku, ale również na Mazowszu są problemy ze smogiem.

Premier zapewnił, że rząd chce zlikwidować "ubóstwo energetyczne i poprawić jakość życia wszystkich Polaków"; zadeklarował, że chciałby zadbać o rozwój alternatywnych źródeł energii. Zapowiedział również rozbudowę infrastruktury gazowej i utworzenie "najnowocześniejszego systemu transportowego w Europie".

 

 

 

Źródło: media, twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze