Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Unia i Niemcy czekają na Macedonię!

M.N. 7:12 10 września 2018
fot. Ognen Teofilovski/Reuters
Kanclerz Angela Merkel odwiedziła Skopje, gdzie przekonywała Macedończyków, aby głosowali w nadchodzącym referendum za ścieżką wiodącą ku NATO i Unii Europejskiej. Według ostatnich sondaży 57 proc. społeczeństwa macedońskiego popiera integrację ze strukturami transatlantyckimi.

Jest to historyczna szansa, jaką wasze pokolenie ma do wykorzystania. Nie zostawajcie w domach – oświadczyła kanclerz Angela Merkel na sobotniej konferencji prasowej z premierem Macedonii Zoranem Zaewem.

Szefowa niemieckiej CDU jest już kolejnym politykiem, który w ostatnich dniach odwiedził Skopje i przekonywał Macedończyków do obrania w referendum drogi ku strukturom transatlantyckim. W czwartek także sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg mówił o tym, że drzwi do NATO są otwarte.

Jeszcze podczas lipcowego szczytu NATO w Brukseli 29 państw zdecydowało o zaproszeniu rządu Macedonii do negocjacji akcesyjnych. – Czekamy na was w NATO – oświadczył szef Sojuszu. W piątek natomiast Macedonię odwiedził kanclerz Austrii Sebastian Kurz.

Kluczowe referendum w Macedonii odbędzie się 30 września. Obywatele mają odpowiedzieć na pytanie: „Czy jesteś za członkostwem w UE i NATO, akceptując umowę między Republiką Macedonii a Republiką Grecji?” 

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W DZISIEJSZYM WYDANIU GAZETY POLSKIEJ CODZIENNIE!

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze