Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ukraińskie wojska wycofują się z Krymu [relacja]

apu, ap, mk 20:28 24 marca 2014
flickr/United States Mission Geneva/CC BY-ND 2.0
– Oskarżenia pod adresem Rosji ws. zajęcia Krymu są śmieszne, bo to, co tam się wydarzyło było związane z koniecznością ochrony rosyjskiej ludności, która mieszka tam od setek lat – powiedział Siergiej Ławrow na konferencji prasowej w Hadze. Natomiast sekretarz stanu USA John Kerry wyraził "głębokie zaniepokojenie" zmasowaniem rosyjskich sił u granic Ukrainy i wezwał Moskwę do dialogu.

22.03

Liderzy G7 apelują do Rosji i ją ostrzegają

Grupa G7 jest gotowa zintensyfikować akcje, w tym skoordynowane sankcje wobec Rosji, w przypadku dalszej eskalacji jej działań. We wspólnym komunikacie liderzy G7 poparli integralność terytorialną Ukrainy; przypomnieli, że wybór należy do Rosji.

Obecni w Hadze na szczycie ws. bezpieczeństwa nuklearnego przywódcy państw grupy G7 powiedzieli, że zawieszają udział w grupie G8 do czasu zmiany kursu przez Rosję.

Jesteśmy gotowi zintensyfikować akcje, włączając w to skoordynowane sankcje, które będą mieć coraz bardziej odczuwalny wpływ na rosyjską gospodarkę, jeśli Rosja nie zaprzestanie eskalacji działań – ostrzegają liderzy G7.

Poinformowali, że zamiast zaplanowanego na czerwiec w rosyjskim Soczi spotkania w formacie G8 przeprowadzą, również w czerwcu, szczyt w Brukseli.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow oświadczył w Hadze reporterom, że to nie problem, jeśli nie dojdzie do spotkania grupy G8. – Jeśli nasi zachodni partnerzy uznali, że ten format się wyczerpał, nie będziemy się kurczowo go trzymać. Nie sądzimy, że będzie to wielkim problemem, jeśli (G8) się nie zbierze – wskazał. 

Źródło: Telewizja Republika, pap, polskieradio.pl, interia.pl, twitter, espreso.tv, facebook, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze