Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ukraińskie linie lotnicze odwołują loty do Erywania. Kijów wzywa Armenię i Azerbejdżan do dialogu

JJ 21:25 27 września 2020
Samolot Ukraine International Airlines Wikimedia Commons, Fot. Oliver Holzbauer / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)
Ukraińskie MSZ wezwało w niedzielę Armenię i Azerbejdżan do dialogu, a także wyraziło zaniepokojenie w związku z eskalacją konfliktu wokół Górskiego Karabachu. Linie lotnicze Ukraine International Airlines (UIA) ze względu na sytuację odwołały loty do Erywania.

MSZ w Kijowie zaznaczyło we wpisie zamieszczonym na Twitterze, że uważnie analizuje okoliczności, które doprowadziły do eskalacji. Ukraińska dyplomacja wzywa strony do dialogu i pokojowego rozwiązania konfliktu, a także wyraża solidarność wobec bliskich osób zamordowanych.

Mimo że w przyjętej niedawno nowej strategii bezpieczeństwa Ukraina uznała Azerbejdżan za strategicznego partnera, to w konflikcie wokół Górskiego Karabachu Kijów nie opowiedział się po stronie Baku – podaje portal Europejska Prawda.

UIA poinformowały w niedzielę wieczorem o czasowym odwołaniu rejsów do Erywania w związku z eskalacją. Decyzję podjęto po analizie ryzyka przez specjalistów przewoźnika.

W niedzielny poranek doszło do walk między siłami Armenii i Azerbejdżanu. Oba kraje, a także region Górskiego Karabachu wprowadziły stan wojenny. Baku i Erywań wzajemnie oskarżają się o eskalowanie konfliktu.

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze