Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ukrainiec chciał wnieść na pokład samolotu...

M.N. 17:05 29 maja 2019
pixabay.com
Strażnicy graniczni znaleźli w bagażu podręcznym 23-letniego obywatela Ukrainy kastet. Mężczyzna powiedział, że kupił na bazarze w Poznaniu. Straż Graniczna przypomina: kastet to broń biała, trzeba mieć pozwolenie na jego posiadanie i wywóz z kraju.

Ukrainiec leciał do Kijowa. Nie miał zezwolenia na jego posiadanie i wywóz poza granice Polski. Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie o wykroczenie, a po sporządzeniu dokumentacji zezwolono mężczyźnie na kontynuowanie podróży – powiedziała rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak. 

– Ostatni taki przypadek funkcjonariusze odnotowali trzy dni temu. Również w Poznaniu i również obywatel Ukrainy tłumaczył, że pasek z ozdobą w formie kastetu kupił w sklepie i zamierzał odlecieć z Polski – wskazała Konieczniak. 

– Kastet mimo tego, że jest tak powszechnie dostępny, zgodnie z prawem nosi znamiona broni białej i należy mieć stosowne zezwolenie na jego posiadanie i wywóz poza granice Polski. W innym przypadku można liczyć się z poważnymi konsekwencjami – podkreśliła Konieczniak.

Źródło: tvp.info, IAR, media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze