Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

​Ukraina wybiera prezydenta

AS 10:35 30 marca 2019
flickr
W niedzielę na Ukrainie odbędą się wybory prezydenckie. Sondaże wskazują, że zwycięzcą w pierwszej turze zostanie komik Wołodymyr Zełenski. Jego głównymi przeciwnikami są urzędujący prezydent Petro Poroszenko i była premier Julia Tymoszenko. W sumie w wyborach wystartuje 39 kandydatów.

Z opublikowanego sondażu centrum analitycznego im. Ołeksandra Razumkowa wynika, że największym poparciem społecznym cieszy się komik telewizyjny Wołodymyr Zełenski, na którego głos chce oddać ponad 30 proc. wszystkich respondentów. Pod jego adresem padają jednak zarzuty, że jest on człowiekiem skonfliktowanego z Poroszenką oligarchy Ihora Kołomojskiego, będącego jednym z najbogatszych ludzi na Ukrainie.

Zełenski zaprzecza oskarżeniom i przekonuje, że o jego wiarygodności świadczy chociażby to, że wśród doradców ma byłych ministrów finansów i gospodarki, którzy odwrócili się od administracji Petra Poroszenki. Obecnie urzędujący prezydent może liczyć na 15,7 proc. poparcia w pierwszej i 22,1 proc. w drugiej turze wyborów. Na Julię Tymoszenko głos gotowych jest oddać 11,5 proc. w grupie ogólnej i 14,8 proc. wśród zdecydowanych 

Autor: Aleksander Kłos

CZYTAJ WIĘCEJ W DZISIEJSZEJ ,,GAZECIE POLSKIEJ CODZIENNIE'' 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze