Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ukraina: modlitwa za ofiary „Krwawej niedzieli na Wołyniu”

AKŁ 14:00 11 lipca 2020
Zbrodnia w Lipnikach, zamordowani PolacyWikipedia
- To, co jest dziś najważniejsze, to aby nauczyć się przebaczać i nie myśleć z nienawiścią. Każdy w kim takie wydarzenia będą wywoływały chęć zemsty i nienawiści, ten mentalnie nie będzie się różnił od tych, którzy to robili. Naszą obecnością, chcemy wyrazić sprzeciw przeciwko nienawiści jednego człowieka do drugiego - powiedziała Eliza Dzwonkiewicz, konsul generalna Rzeczpospolitej Polskiej,

Dziś w 77. rocznicę tzw. „Krwawej niedzieli na Wołyniu” w wielu miejscach na terenie Ukrainy celebrowano Msze św. i nabożeństwa upamiętniające ofiary zbrodni na obywatelach II Rzeczypospolitej, jakich dopuścili się w 1943 roku nacjonaliści ukraińscy.

W miejscowości Poryck, gdzie 11 lipca 1943 roku wymordowano ludność polską, głównie podczas niedzielnej Mszy, bp Witalij Skomorowski, ordynariusz diecezji łuckiej na Wołyniu, odprawił w intencji ofiar Eucharystię. Natomiast we Lwowie wierni modli się w miejscowej katedrze, a także złożono wiązanki kwiatów w trzech miejscowościach, w których dokonano zbrodni ludobójstwa: w Huciskach, Bryńcach Zagórnych i Sokołówce.

W opinii historyków, tylko 11 lipca mogło zginąć na terenach dawnych kresów ok. 8 tys. Polaków, w przeważającej mierze kobiet, dzieci i starców.

 

Źródło: Vatican News

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze