Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ukraina ma plan uregulowania sytuacji w Donbasie. Jaki to pomysł?

AS 15:52 5 października 2019
tOrange.biz
Ukraina opracowała kilka planów uregulowania sytuacji w Donbasie. Minister spraw zagranicznych, Wadym Prystajko powiedział, że Kijów musi zrewidować dotychczasową politykę w tej sprawie.

Wadym Prystajko, występując w jednym z programów ukraińskiej telewizji stwierdził, że władze muszą zrewidować strategię i taktykę uregulowania sytuacji w Donbasie.

Jak dodał, Ukraina będzie się starać, aby pod presją zachodnich partnerów, Rosja przyjęła te rozwiązania. Szef ukraińskiej dyplomacji podkreślił, że nie może zdradzić szczegółów, ale opracował, jak to określił - plan A i plan B i przedstawił go prezydentowi.

To on, według, słów Wadyma Prystajki będzie musiał podjąć trudne i skomplikowane decyzje, a następnie wytłumaczyć je społeczeństwu. Szef ukraińskiej dyplomacji, jako jedno z alternatywnych i ostatecznych rozwiązań wskazał uszczelnienie linii rozdziału sił z terytoriami opanowanymi przez separatystów, tak, aby jak się wyraził, nie przenikali stamtąd terroryści.

Ukraina w tym tygodniu podpisała zgodę na zastosowanie tak zwanej formuły Steinmeiera zakładającej przeprowadzenie w Donbasie lokalnych wyborów i wprowadzenie tam prawa o specjalnym statusie regionu.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze