Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UE zaostrzy przepisy o dostępie do broni palnej. "Czy słyszał ktoś o terroryście, który kupuje broń w sklepie na podstawie pozwolenia?"

ap 8:25 21 listopada 2015
Flickr/ Bill & Vicki T/ CC BY 2.0
Czy znane są przypadki nabywania broni przez terrorystów w sklepach z bronią palną, w oparciu o pozwolenie na broń? – pyta Andrzej Turczyn z portalu trybun.org.pl. Wczoraj w Brukseli odbyło się posiedzenie unijnych Ministrów Spraw Wewnętrznych podczas którego przyjęto wniosek Komisji Europejskiej dotyczący zaostrzenia przepisów dotyczących dostępu do broni palnej.

W związku z tragicznymi wydarzeniami w Paryżu w Brukseli odbyło się posiedzenie Rady ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych. Ministrowie sprawiedliwości i ministrowie spraw wewnętrznych debatowali na nim nad wnioskiem KE mówiącym o zaostrzeniu przepisów dyrektywy w sprawie kontroli nabywania i posiadania broni palnej. Ministrowie przyjęli wniosek. Polskę reprezentował Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Andrzej Turczyn z portalu trybun.org.pl, wskazuje, że patronką zmian w Dyrektywie Rady w sprawie kontroli nabywania i posiadania broni jest Elżbieta Bieńkowska.

Komisarz Bieńkowska dąży do ograniczenia Europejczykom dostępu do broni. Projektowane przepisy dotyczą oczywiście wyłącznie praworządnych Europejczyków, bowiem tylko ci respektują dyrektywy unijne i prawodawstwo krajowe – pisze Turczyn. Jak dodaje, deklarowaną przyczyną przyspieszenia prac Komisji Europejskiej nad zmianami prawodawstwie unijnym, jest utrudnienie dostępu do broni palnej terrorystom w obliczu ostatnich zamachów w Paryżu.

W ocenie Turczyna, decyzja ta jest zupełnie nielogiczna, bo Komisja Europejska utrudniając dostęp do broni palnej, w żaden sposób nie utrudnia go przestępcom i terrorystom. Terroryści nie korzystają z broni, która ma być zakazana! – przekonuje. Wskazuje, że w UE zakaz posiadania broni palnej funkcjonuje już od dawna i pomimo istnienia tego stanowczego zakazu, terroryści w Paryżu wykorzystali broń palną automatyczną – zakazaną przepisami unijnymi oraz krajowymi. Czy znane są przypadki nabywania broni przez terrorystów w sklepach z bronią palną, w oparciu o pozwolenie na broń? – pyta. W ocenie Turczyna, decyzja KE uderzy przede wszystkim w Europejczyków i nie rozwiązuje żadnego problemu.

Źródło: trybun.org.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze