Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Uczyli latać Putina na motolotni. Wczoraj zginęli w lotnicznej katastrofie [WIDEO]

am 20:19 15 lipca 2019
W niedzielę w Rosji miała miejsce katastrofa śmigłowca. W poniedziałek rosyjskie media podały, że „dwaj piloci, którzy zginęli pod Moskwą, byli w 2012 roku instruktorami prezydenta Władimira Putina podczas jego lotu na motolotni, gdy eskortował on wychowane w niewoli żurawie”.

Wypadek miał miejsce w niedzielę wieczorem w rejonie wsi Barskoje. Okazało się, że jedną z ofiar śmiertelnych jest szef Rosyjskiej Federacji Lotnictwa Ultralekkiego Igor Nikitin. Tożsamość drugiej osoby ustaliła Agencja TASS. Podała w poniedziałek, że był to pilot Oleg Czernigin.

Jak przypominają rosyjskie media, „Nikitin był osobistym instruktorem Putina przed lotem na motolotni w 2012 roku, a Czernigin - jednym z asystentów podczas nauki”. – Nikitin był jednym z najlepszych w Rosji instruktorów kierowania paralotniami, a w latach ZSRR brał udział w konstruowaniu jednej z pierwszych motolotni - powiedział wiceszef federacji Siergiej Minigułow.

Nikitin dał się poznać opinii publicznej po tym, jak przez miesiąc szkolił Putina przed lotem w ramach projektu naukowego, którego celem było zwrócenie uwagi na zwierzęta zagrożone wyginięciem.

Po niedzielnej katastrofie media podawały szczątkowe informacje. W poniedziałek pojawiła się wersja, według której śmigłowiec próbował wylądować prawdopodobnie z powodu awarii, ale faktycznie uderzył o ziemię i lecący nim zginęli. Dziennik "Kommiersant" napisał, że za sterami maszyny był Nikitin.

Źródło: Polsat News, YouTube

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze