Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Uczniowie mogą odetchnąć. Rozpoczynają się WAKACJE

AS 9:41 19 czerwca 2019
PXHERE
Niemal 5 milionów uczniów z ponad 26 tysięcy szkół w całym kraju kończy dziś zajęcia w szkołach i rozpoczyna wakacje, które w tym roku potrwają dłużej nieco dłużej.

Ma to związek z rozporządzeniem podpisanym przez ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego. - Jeżeli przed piątkiem, który w sposób tradycyjny kończy zajęcia szkolne pojawia się dzień wolny, to wówczas można te zajęcia zakończyć w środę poprzedzającą dzień wolny -  wyjaśnia Dariusz Piontkowski. Tak jest teraz, bo w czwartek przypada ustawowo wolne od pracy święto Bożego Ciała. Zgodnie z kalendarzem MEN, koniec roku miał nastąpić w piątek, 21 czerwca 2019.

Kończący się rok to między innymi pierwszy po reformie edukacji egzamin ósmoklasisty i ostatnia sesja egzaminu gimnazjalnego. To też pierwszy raz, kiedy rodzice wszystkich uczących się dzieci otrzymali 300 złotych na zakup wyprawki dla dziecka. Program "Dobry start" będzie kontynuowany i wnioski o pieniądze na nowy rok można składać od 1 lipca.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski podsumowując kończący się rok szkolny zwrócił się też do uczniów, życząc bezpiecznych i udanych wakacji.
Uczniowie wrócą do szkół 2 września.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze