Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

​Uczniowie! Do hymnu!

M.N. 9:55 8 listopada 2019
pixabay.com
Blisko 15 tys. zgłoszeń – prawie 3 mln uczniów oraz ok. 300 tys. nauczycieli z kraju i spoza Polski weźmie udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zapraszają do odśpiewania czterozwrotkowego hymnu narodowego w piątek 8 listopada o symbolicznej godz. 11.11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

Rok temu, czyli równo sto lat po odzyskaniu przez naszą ojczyznę niepodległości, w Polsce i w wielu innych miejscach na całym świecie zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W akcji „Niepodległa do hymnu”, wzięło udział ponad tysiąc instytucji, które zainicjowały wspólne śpiewanie na sześciu kontynentach. Kolejna edycja tej inicjatywy odbędzie się 11 listopada 2019 r. – Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmi podczas oficjalnych uroczystości państwowych oraz niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą.

W tym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło ponownie zachęcić nauczycieli i uczniów do wspólnego odśpiewania hymnu z okazji Święta Niepodległości. Z racji tego, że 11 listopada jest dniem wolnym ustawowo, wspólne wykonanie Mazurka Dąbrowskiego nastąpi już dzisiaj o symbolicznej godz. 11.11 

Źródło: GAZETA POLSKA CODZIENNIE

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze