Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ubóstwo i wykluczenie społeczne w Polsce wyeliminowane? Statystyki nie pozostawiają złudzeń

AS 15:30 17 października 2018
pixabay
Spada zagrożenie ubóstwem i wykluczeniem społecznym w Polsce. Potwierdzają to zarówno statystyki GUS i Eurostatu, jak i międzynarodowe rankingi. O ile w roku 2016 zagrożonych ubóstwem relatywnym było w Polsce prawie 6,5 miliona osób, to rok później było ich 872 tysiące mniej" - podkreśla wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska.

Wiceminister dodała, że to, co rząd robi, by zmniejszać ubóstwo to między innymi wprowadzenie świadczenia wychowawczego w ramach programu "Rodzina 500 Plus", z którego korzysta prawie 2,5 miliona rodzin, zainicjowanie programu "Dobry Start", poprawiającego sytuację rodzin z dziećmi i wprowadzenie programu "Opieka 75 Plus".

1 stycznia przyszłego roku wejdzie też w zycie program "Posiłek w szkole i w domu", który ma zapewnić pomoc zarówno osobom starszym, niepełnosprawnym o niskich dochodach, jak i dzieciom wychowujących się w rodzinach w trudnej sytuacji.

Z okazji obchodzonego dzisiaj Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem w resorcie rodziny i pracy odbywa się konferencja naukowa poświęcona zjawisku ubóstwa. Wręczono też nagrody imienia Elzbiety Tarkowskiej - wybitnego naukowca i działaczki społecznej. Nagrody odebrali Mariola Racław za pracę naukową poświęconą rodzicielstwu zastępczemu oraz Ewa Wolkanowska - Kołodziej za reportaż "Więźniowie czwartego piętra" zamieszczony w piśmie Magazyn Opinii.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze