Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tysiące wiernych przybyło na otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej! Polski naród oddaje cześć Bogu! Oto wzór dla Europy!

sm 10:58 11 listopada 2016
Twitter
225 lat temu zdecydowano o wybudowaniu Świątyni Opatrzności jako Wotum Narodu za uchwalenie Konstytucji 3 maja i wolną Polskę. Dziś marzenie wielu pokoleń Polaków stało się faktem. Na Mszę Świętą o godzinie 9:00 przybyło do Świątyni tysiące Polaków, by oddać hołd Bogu za cud jaką jest Polska.

"Historia budowy Świątyni Najwyższej Opatrzności liczy ponad 200 lat i wiąże się z Konstytucją 3 maja z 1791, kiedy to uchwałą posłów Sejmu Czteroletniego podjęta została decyzja o wybudowaniu świątyni jako wotum wdzięczności za Konstytucję. Kamień węgielny wmurowano na terenie dzisiejszego Ogrodu Botanicznego UW w pobliżu Łazienek. III rozbiór Polski przerwał podjęte prace" - czytamy na portalu niezalezna.pl. Próbę budowy rozpoczęto po odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 roku.  Wybuch II wojny światowej uniemożliwił jej realizację przez następnych kilkadziesiąt lat. Z kolejną inicjatywą budowy świątyni wystąpił w 1989 roku prymas Józef Glemp.

W 210 rocznicę rozpoczęcia budowy po raz pierwszy, 2 maja 2002 roku, uroczyście wmurowano kamień węgielny, pobłogosławiony przez Jana Pawła II, a następnie rozpoczęto pierwsze prace budowlane na Polach Wilanowskich.

"Dziś 11 listopada 2016 roku trwa historyczne wydarzenie, na które czekaliśmy 225 lat. To okres w dziejach Rzeczypospolitej, w którym przeżywaliśmy wiele dramatycznych chwil, okres, w którym  zmagania narodu o niepodległość państwa polskiego przeplatały się z krótkimi okresami wolności".

Kardynał Kazimierz Nycz podczas Mszy św. powiedział to wiernych: "to Wy jesteście Bożym darem przy budowie tego kościoła i bohaterami naszej wolności, wypełniając – często kosztem wielu wyrzeczeń – testament naszych praojców. Po upływie 225 lat od uchwały Sejmu Wielkiego, 11 listopada 2016 roku, z niekłamaną radością otwieramy dla wiernych drzwi Świątyni Opatrzności Bożej. Wybudowana ona została wysiłkiem i ofiarnością dziesiątków tysięcy Darczyńców, odczuwających duchową łączność z minionymi pokoleniami Polaków i dumę z możliwości wypełnienia złożonej Bogu przez przodków obietnicy". 

Dziś Polska po 225 latach oddała hołd Bogu za to, że Był z nami przez owe tysiące lat naszego istnienia. Dziś również, patrząc na to, co dzieje się na świecie, owa Uroczystość mówi nam, że Polska jest narodem naprawdę umiłowanym przez Boga. I śmiało możemy myśleć, że jesteśmy wzorem dla innych narodów europejskich. 

Źródło: niezalezna/twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze