Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tysiące obywateli niezależnego państwa w... KOSMOSIE

am 17:04 17 listopada 2017
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com
Asgardia - pierwszy niezależny naród funkcjonujący w kosmosie - wystrzeliła swojego pierwszego satelitę na orbitę okołoziemską.

Satelita Asgardia-1 jest wielkości poręcznego laptopa. Wystrzelono ją na orbitę w niedzielę rano z pokładu rakiety ATK Anteres. Była to ósma zakontraktowana przez NASA misja uzupełnienia ładunku na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). 

Satelita Asgardia-1 zawiera dane dotyczące konstytucji, symboli narodowych i "osobiście wybrane dane obywateli Asgardii". Większość to zdjęcia i teksty tysięcy osób, które wyraziły chęć przynależenia do kosmicznego państwa.

– Asgardia-1 może wyglądać jak wiele innych satelitów krążących wokół Ziemi, ale jest jedynym, który reprezentuje nowe terytorium. Asgardia-1 wynosi w kosmos całą istotę narodu - konstytucję, symbole narodowe i dane wszystkich obywateli Asgardii. Dokładnie 13 miesięcy po założeniu, Asgardia jest teraz w kosmosie - zgodnie z obietnicą - mówił pomysłodawca państwa w przestrzeni kosmicznej, Igor Aszurbejli.

Na dzień dzisiejszy Asgardia to nic innego jak zbiór danych krążących po orbicie. Igor Aszurbejli tłumaczy jednak, że dąży do stworzenia pierwszego niezależnego kosmicznego państwa.

Państwo Asgardia, którego nazwa wywodzi się od niebiańskiego miasta Asgard z mitologii nordyckiej "ma oferować niezależną platformę wolną od ograniczeń praw danych krajów lądowych". Grupa zapowiada, że będzie otwierać nowe możliwości w kosmosie dla handlu i nauki ze wszystkimi ziemskimi państwami.

Źródło: nt.interia.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze