Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Twórca "narkotykowego Amazona" skazany na dożywocie

zm 18:14 31 maja 2015
FLICKR/Clemens v. Vogelsang/CC BY-ND 2.0
31-letni Ross Ulbricht, twórca serwisu Silk Road umożliwiającego m.in. zakup narkotyków przez internet, został skazany na dożywocie przez nowojorski sąd. Mężczyźnie postawiono kilka zarzutów - w tym pranie pieniędzy i handel narkotykami.

Internetowa giełda Silk Road (Jedwabny Szlak) to serwis, który działając w nielegalnej sieci Tor, umożliwia każdemu dostęp m.in. do narkotyków, nielegalnej broni, fałszywych dokumentów czy nawet usług przestępczych.

Jak podaje serwis CNN Money, Silk Road to pierwszy tego typu serwis, w którym za kupowane towary i usługi płaci się internetową walutą - bitcoinem. W sieci nazywany on jest 'narkotykowym Amazonem" odnosząc się do nazwy znanego amerykańskiego przedsiębiorstwa zajmującego się handlem w internecie.

Nikt nie jest ponad prawem

- Nie dajcie się zwieść. Ulbricht był dilerem narkotykowym czerpiącym zyski z przestępstwa, w który wykorzystywał uzależnienie innych i przyczynił się do śmierci sześciu młodych ludzi, którzy kupili narkotyki przez jego witrynę - mówił w dniu ogłoszenia wyroku prokurator  Preet Bharara.

Ross Ulbircht, ukrywający się pod pseudonimem "Dread Pirate Roberts" zarobił na stworzonym przez siebie serwisie miliony dolarów. W ciągu trzech lat działania serwisu dokonano w nim transakcji na łączną kwotę 314 milionów dolarów.

Zgodnie z wyrokiem nowojorskiego sądu, mężczyzna nie może ubiegać się o przedterminowe zwolnienie, a poza tym musi zwrócić 183 miliony dolarów, które miał zarobić na prowadzeniu Silk Road. - Dzisiejszy wyrok pokazuje, że nikt nie jest ponad prawem - komentowała sędzia Katherin Forrest.

Źródło: TOK FM, washingtonpost.com,nypost.com, CNN Money

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze