Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Twarde stanowisko Czaputowicza! " Rosja ciągle jest głównym zagrożeniem i reakcja Unii Europejskiej powinna być zdecydowana"

AS 18:23 17 czerwca 2019
gov.pl
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz poinformował w Luksemburgu, że oficjalnie zgłosił propozycję, aby sankcje gospodarcze wobec Moskwy były przedłużane w Unii Europejskiej o rok, a nie jak do tej pory o pół roku.

Jacek Czaputowicz mówił o tym na unijnej naradzie ministerialnej, na której relacjonował wizytę na Ukrainę wraz z minister spraw zagranicznych Szwecji.

- Rosja ciągle jest głównym zagrożeniem i reakcja Unii Europejskiej powinna być zdecydowana. Postępu jeśli chodzi o zmianę postępowania Rosji wobec Ukrainy nie widać - powiedział szef polskiego MSZ.

Poza tym, jak podkreślił, dochodzą kolejne problemy - rosyjski atak na okręty i zatrzymanie ukraińskich marynarzy, a także dekret prezydenta Władimira Putina upraszczający tryb przyznawania obywatelstwa Ukraińcom, którzy mieszkają na okupowanej przez Rosję części Donbasu.

Polska zaproponowała, aby w reakcji na tę paszportyzację Donbasu Unia Europejska zaostrzyła sankcje dyplomatyczne wobec Rosji i wpisała na czarną listę kolejne osoby.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze