Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Twarde dane ujawniają hipokryzję niektórych krajów! Zobacz kto najbardziej niszczy klimat emitując CO2

PR 13:58 24 czerwca 2019
pixabay
Choć Polska, emituje wciąż nie mało CO2 do amtosfery, to znajduje się na 21 miejscu rankingu "trucicieli". Z tym wynikiem, wciąż daleko namdo Chin, USA czy... Niemiec.

Polska zablokowała unijną propozycję zaostrzającą politykę klimatyczną wskazując, że takie przepisy, derzają w gospodarkę państw, w których energia elektryczna pozyskiwana jest w wyniku spalania węgla.

Niektóre media podniosły krzyk alarmując, że rząd nie dba o klimat, wskazując że żekomo rzekomo wszystkie kraje są bardziej "zielone" niż Polska.

Jak w rzeczywistości wygląda psucie klimatu przez emisję CO2? Twarde dane nie pozostawiają złudzeń.

Z danych "Global Carbon Budget 2017", raportu opracowanego przez 76 naukowców z 57 instytucji, wynika, że globalne emisje dwutlenku węgla w 2017 roku wyniosły ponad 36 mld ton. W Europie największymi "kopciuchami" są Niemcy (799 mln ton) i Wielka Brytania (385 ton). Polska wyemitowała 326,6 mln ton, co stanowi w skali świata 0,9 proc. i daje nam 21. miejsce w rankingu.

Eurostat poinformował w maju tego roku, że udział emisji CO2 Niemiec wynosił 22,5 proc., Wielkiej Brytanii 11,3 proc., a Polski 10,3 proc.

Jak widać, Polska wcale największym trucicielem nie jest!

 

Czytaj także:

Od czwartku do niedzieli w Polsce utopiły się 23 osoby. Przestrzeganie tych zasad, może uratować Ci życie [SPRAWDŹ KONIECZNIE]

Kary za spóźnienia pociągów? Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt

 

Źródło: Pr24,Eurostat,businessinsider

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze