Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

TVP ujawni, ile wydała na zakup serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”?

16:08 13 listopada 2013
Wniosek o przymuszenie Telewizji Polskiej do ujawnienia sumy, jaką wydała na zakup niemieckiego serialu „Nasze matki, nasi ojcowie” trafił do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Do tej pory TVP odmawiała podania tej kwoty, zasłaniając się „tajemnicą przedsiębiorstwa”.

Stowarzyszenie Patria Nostra znane z tego, że wytoczyło serię procesów niemieckim mediom za sformułowanie „polskie obozy zagłady” uważa, że Polacy mają prawo wiedzieć, jaką sumę pieniędzy przeznaczyła telewizja publiczna na serial, w którym żołnierze AK przedstawieni są w dość niekorzystnym świetle

„Polityka Bezpieczeństwa Informacji TVP S.A. zawiera wykaz informacji stanowiących lub mogących stanowić tajemnicę przedsiębiorstwa TVP S.A. Wykaz ten wskazuje, że tajemnica przedsiębiorstwa dotyczy głównie dokumentów strategicznych (plany, zbiorcze informacje) lub dokumentów dotyczących audytów. Jeśli chodzi o kwestię zakupów licencji lub praw do audycji, to tajemnicą objęte są zbiorcze informacje o wydatkach i planach wydatków. Wnioskowane informacje tych zagadnień nie dotyczą” – napisał mec. Lech Obara, szef stowarzyszenia w uzasadnieniu skargi do WSA.

Telewizja Polska wnioskuje o oddalenie skargi i podtrzymuje swoją decyzję o odmowie udostępnienia informacji o wydatkach na kontrowersyjny serial.

W Polsce serial „Nasze matki, nasi ojcowie” został wyemitowany przez TVP 1 w dniach 17-19 czerwca 2013 roku. Zgromadził przed ekranami średnio 3,4 miliona widzów. Krytycy oceniali go jako nie do końca zgodny z prawdą. 

mk, wpolityce.pl, fot. YouTube

Źródło:

Wczytuję ocenę...
TAGI:


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze