Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

TVP przeprasza dziennikarzy, którzy nie weszli na finał WOŚP: Przypomnieliśmy Orkiestrze, że nie można ograniczać prawa dziennikarzy

kk 20:53 11 stycznia 2015
telewizja republika
Jak informowaliśmy Marcin Wikło z tygodnika "W Sieci" i portalu wpolityce.pl nie został wpuszczony na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do TVP z powodu "zaostrzonej polityki bezpieczeństwa". Po interwencji, rzecznik Jacek Rakowiecki przepraszał i zapewniał, że odmowa była wynikiem "nieporozumienia".

Jak czytamy na wpolityce.pl Marcin Wikło skierował do rzecznika telewizji Jacka Rakowieckiego maila, w którym pytał o „zaostrzoną politykę bezpieczeństwa TVP", z której to powodu nie mógł wejść na teren Telewizji Polskiej.  Chciał również uzyskać informacje o tym, ilu dziennikarzom cofnięto akredytację z podobnej przyczyny, oraz kto jest gospodarzem finału, WOŚP czy TVP. Z relacji portalu wynika, że późnym popołudniem otrzymali wiadomość od rzecznika

„Odmowa, jaką Państwo dostali, jest wynikiem nieporozumienia i bardzo za to przepraszam. Zgodnie z zasadami TVP możecie Państwo oczywiście wejść na Woronicza.”

"Nie można ograniczać prawa dziennikarzy"

W tej sprawie interweniował również redaktor naczelny portalu prawapolityka.pl Paweł Kubala. Skierował on do Juliusza Brauna prezesa TVP protest oraz opublikował petycję. Rakowiecki odpowiedział mu, że informacje o niewpuszczaniu na teren TVP (na finał WOŚP) dziennikarzy do nich dotarły i natychmiast po ich otrzymaniu rozpoczęli interwencje.

"Interweniowaliśmy, przypominając Orkiestrze, że zgodnie z wieloletnimi już zasadami współpracy nie można ograniczać prawa dziennikarzy do przebywania podczas Finału na terenie TVP i zapewniliśmy wszystkich, którzy się z nami w tej sprawie kontaktowali, że Telewizja Polska gwarantuje taki wstęp.

TVP nigdy nie odmawiało prawa wejścia jakiemukolwiek dziennikarzowi na żaden z finałów Orkiestry. Także dziś spodziewamy się wizyty TV Republiki i innych i zapewniam, że nie będą im ze strony Telewizji Polskiej czynione jakiekolwiek przeszkody. Przeciwnie, dołożymy wszelkich starań, by mogli bez zakłóceń wykonywać swoją pracę".

Źródło: wpolityce.pl, prawapolityka.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze