Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

TVN zmienia właściciela na Discovery Communications

ds 17:11 31 lipca 2017
Od lewej: David Zaslav (CEO w Discovery Communications) i Kenneth W. Lowe (prezes i CEO Scripps Networks Interactive)Wirtualnemedia.pl
Koncern Discovery Communications poinformował, że przejmuje za 14,6 mld dolarów Scripps Networks Interactive, właściciela m.in. Grupy TVN. Ofertę kupna miał złożyć również Viacom Media, ale ta została odrzucona – podaje portal wirtualnemedia.pl.

Jak czytamy na stronie Reutersa, kwota transakcji wyniesie 14,6 mld dolarów, czyli 90 dolarów za akcję Scripps Networks Interactive. Transakcja ma zostać sfinalizowana na początku przyszłego roku. 90 dolarów to o 34 proc. więcej niż cena akcji z 18 lipca, kiedy koncerny zaczęły negocjacje.

– Scipps jest jedną z najlepiej zarządzanych firm mediowych na świecie, ze znakomitymi zasobami, silnymi markami oraz popularnymi programami – uzasadnia to przejęcie David Zaslav, prezes i CEO Discovery Communications. – Nasz biznes polega na opowiadaniu świetnych historii, autentycznych postaciach i widzach z pasjami. Wierzymy, że dzięki połączeniu się ze Scripps stworzymy silniejszą, bardziej elastyczną i bardziej dynamiczną firmę z globalnymi zasobami treści, które mogą być w pełni optymalizowane i monetyzowane poprzez nasze połączone sieci, produkty i usługi – dodaje.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze