Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Turyści zabłądzili w Tatrach! TOPR wezwany na ratunek

M.N. 21:21 24 grudnia 2018
pixabay.com
Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego sprowadzili sześciu zagubionych turystów. Do centrali górskich ratowników dotarło też wezwanie z Rakonia, gdzie pomocy również potrzebuje turysta, który nie może kontynuować wyprawy.

Grupa turystów, która schodziła z Kasprowego Wierchu, chciała zejść do Hali Gąsienicowej. W pewnym momencie zgubili się i zadzwonili do TOPR. po pomoc. Ratownicy polecili im, aby zostali tam, gdzie byli. Dotarli do zagubionych turystów i sprowadzili ich na Halę Gąsienicową. Stanisław Krzeptowski-Sabała, ratownik dyżurny TOPR, powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że nikomu nic się nie stało.

Ratownicy dotarli również do potrzebującego pomocy turysty na Rakoniu, który nie był w stanie samodzielnie kontynuować wyprawy. Po ogrzaniu zziębniętego turysty ratownicy także jego sprowadzili do Doliny Chochołowskiej.

W wigilię Bożego Narodzenia w Tatrach panują złe warunki do uprawiania turystyki. Na szlakach zalega warstwa śniegu, a miejscami ścieżki są mocno oblodzone. W wielu miejscach powyżej górnej granicy lasu utworzyły się głębokie zaspy śnieżne. Nie wszystkie szlaki są przetarte. Całe Tatry okrywa gęsta mgła, która znacznie ogranicza widoczność i utrudnia orientację w terenie.

W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.151/2) - PROF. PANFIL OPOWIADA O ANDRZEJU CZAJKOWSKIM, KTÓREGO ZABIŁ MICHNIK
Wczytuję komentarze...
Najnowsze