Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Turcja zawiesza Europejską Konwencję Praw Człowieka

ap 16:10 21 lipca 2016
Flickr/ alexeyklyukin/CC BY-SA 2.0
Po ogłoszeniu stanu wyjątkowego, władze Turcji poinformowały o zawieszeniu Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Informację tę ogłosił dziś wiceminister tureckiego rządu Numan Kurtulmus. Konwencja gwarantuje m.in. prawo do życia, prawo do sprawiedliwego procesu, wolność zgromadzań i wypowiedzi. Zakazuje także stosowania kary śmierci, której przywrócenie planuje Recep Tayyip Erdogan.

Decyzje władz Turcji mają związek z nieudaną próbą zamachu stanu przeprowadzoną w nocy z piątku na sobotę. Wczoraj Recep Tayyip Erdogan ogłosił wprowadzenie trzymiesięcznego stanu wyjątkowego. Jak wytłumaczył, celem jego wprowadzenia, jest szybkie i skuteczne podjęcie wszelkich niezbędnych kroków, aby wyeliminować zagrożenia dla demokracji, rządów prawa oraz praw i wolności obywateli.

Od nieudanej próby zamachu stanu, władze aresztowały tysiące oficerów, sędziów i prokuratorów. Erdogan rozpoczął też czystki innych instytucji, takich jak uniwersytety. – Wielu ludzi zostało aresztowanych, ale to jeszcze nie koniec – zapowiedział wczoraj prezydent Turcji.

Źródło: independent, wyborcza.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze