Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trzęsienie ziemi w Iranie i Iraku. Co najmniej 407 ofiar śmiertelnych. Blisko 7 tys. rannych

ds 18:50 13 listopada 2017
twtter.com
Rośnie liczba ofiar trzęsienia ziemi na pograniczu iracko-irańskim. Według najnowszych doniesień, w samym tylko Iranie zginęło 407 osób. Władze mówią nawet o 6,6 tys. rannych i zaznaczają, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć.

Do tragicznego trzęsienia ziemi o sile 7,4 magnitudy doszło w niedzielę wieczorem. Epicentrum znajdowało się w w okolicach Halabdży przy granicy z Iranem. Następnie doszło do kilku mniejszych wstrząsów wtórnych. Jak podaje agencja Reuters, według najnowszych danych w Iranie zginęło 407 osób, a 6,6 tys. jest rannych. Wcześniej władze informowały o ponad 200 zabitych i co najmniej 1,7 tys. rannych.

Ocenia się, że skutki trzęsienia ziemi są odczuwalne w 14 z 31 irańskich prowincji. Najbardziej ucierpiała prowincja Kermanszah, w której zginęło co najmniej 300 osób.

Po irackiej stronie granicy najbardziej ucierpiało miasto Darbandichan w autonomicznym Regionie Kurdystanu. Cytowany przez agencję Reuters kurdyjski minister zdrowia Rekawt Hama Rasheed powiedział, że sytuacja jest krytyczna. Uszkodzony zostały m.in szpital w Darbandichan skąd musiano ewakuować rannych. Lokalne władze podały, że zginęło 13 osób, a rannych zostało około 400 osób.

Źródło: wp, reuters, onet

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze