Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trzeba zdobyć Parlament Europejski. Ważne wybory przed nami

ktp 17:52 24 listopada 2018
Gościem prof. Zdzisława Krasnodębskiego, wiceprzewodniczącego PE w programie "Konfrontacje idei" był nasz dziennikarz, z-ca redaktora naczelnego Telewizji Republika Sebastian Moryń. O czym dyskutowano?

"Tym razem głosuję" - akcja zachęcająca do większego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Naszym celem nie jest wskazanie, na kogo należy głosować. Naszym celem jest zachęcanie do samego głosowania, do zaangażowania się w pełni świadomy sposób w demokratyczny proces. Chcemy wykorzystać siłę kontaktów międzyludzkich i zbudować społeczność poparcia w Europie. Zjednoczeni przez głosowanie poprzemy samą ideę demokracji - to my wspólnie decydujemy, w jakiej Europie chcemy żyć" - informują organizatorzy inicjatywy.

- Ważne w tej akcji jest wykorzystywanie mediów społecznościowych i dzielenie się tym projektem z rówieśnikami m.in. na Facebooku. Różne badania pokazały, że młody człowiek częściej się komunikuje za pomocą wirtualnych komunikatorów, niż tradycyjnych form kontaktu - zauważył Sebastian Moryń.

Gość programu przypomniał, że w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego frekwencja wśród młodych ludzi była słaba. - W grupie wiekowej 18-25 lat głosowało mniej niż 20 proc. uprawnionych. Te statystyki są dramatyczne - stwierdził publicysta.

- Projekt ten ma również odpowiadać na fake newsy, które się pojawiają w internecie. Wiemy, że celowa dezinformacja jest języczkiem u wagi przy różnych wyborach - komentował dziennikarz. Dodał, że "rosyjskie trolle są bardzo aktywne". - Widzieliśmy to w ostatnich wyborach we Włoszech, czy w Austrii - zaznaczył Sebastian Moryń.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

TUTAJ >>> 

 

Źródło: Telewizja Republika/pr24.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - HANNA SHEN, EWA ISZORO - NIE MOŻNA WIERZYĆ CHIŃSKIM DANYM NA TEMAT EPIDEMII
Wczytuję komentarze...
Najnowsze