Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trzaskowski w Brukseli za publiczne pieniądze? Klimiuk: to typowe! pana Trzaskowskiego obchodzi wszystko, ale nie Warszawa

M.N. 7:50 12 lipca 2019
Telewizja Republika
Cała prezydentura Rafała Trzaskowskiego to osobista kampania do kolejnego stanowiska. Wyjazd do Brukseli nie był związany z Warszawą – mówił nam Wiktor Klimiuk, warszawski radny (PiS).

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski uczestniczył w partyjnym wydarzeniu Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli, a wyjazd opłacono z budżetu miasta stołecznego Warszawy.

– Ta sytuacja jest bardzo typowa dla rządów pana Rafała Trzaskowskiego, którego obchodzi wiele rzeczy, ale nie Warszawa. Cała jego prezydentura to osobista kampania do kolejnego stanowiska. Wyjazd do Brukseli nie był związany z Warszawą – tłumaczył na antenie Telewizji Republika Klimiuk.

Stowarzyszenie „Wspólnymi Siłami”, prowadzące na warszawskiej Białołęce Dom Samotnej Matki, otrzymało kolejne wezwanie od miasta do opuszczenia zajmowanej przez nie nieruchomości.

Kobiety zamieszkujące dom są przerażone wizją jego opuszczenia. I choć ratusz zapewnia, że każda z nich może złożyć wniosek o przyznanie lokalu socjalnego lub komunalnego czy przenieść się do pobliskiego ośrodka Etezja, to nie jest to sprawa oczywista – twierdzą zainteresowane, którymi opiekuje się Stowarzyszenie „Wspólnymi Siłami”.

– Władze Warszawy w tej sprawie kłamią. Stan budynku przez nikogo nie został sprawdzony. Nikt nie stwierdził złego stanu technicznego, a część lokali socjalnych jest w o wiele gorszym stanie. Od kilku lat z większością z tych kobiet nikt się nie kontaktował – mówił radny PiS. 

Podkreślił, że żadna z kobiet z dziećmi nie dostała lokalu zastępczego na chwilę wydania decyzji w tej sprawie. – W momencie, kiedy sprawę nagłośniono, władze chwilowo wycofały się z tej eksmisji i podkreślono, że do sprawy wrócą. To pokazuje jaką prezydenturę prowadzi pan Trzaskowski – dodał.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze