Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trzaskowski podejrzewany o wykroczenie. Grozi mu kara grzywny lub nagana

JK 14:09 21 grudnia 2020
Zdjęcie ilustracyjne.PAP/Radek Pietruszka
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stawił się w poniedziałek w komendzie policji. Został wezwany, jako podejrzewany o wykroczenie przeciwko przepisom porządkowym.

Rafał Trzaskowski przyjechał do Komendy Rejonowej Policji przy Zakroczymskiej, gdzie miał się stawić – jak napisano w wezwaniu - "w charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie o wykroczenie z art. 54 KW".

O wezwaniu prezydent Warszawy poinformował na swoim profilu na Twitterze 9 grudnia. "Korespondując niedawno z Policją prosiłem o wyjaśnienie jej agresywnych działań wobec pokojowych demonstrantów. Wciąż czekam na odpowiedź. Tymczasem dostałem... wezwanie w związku z rzekomym naruszeniem przepisów porządkowych. Ot, taki dialog" - napisał. 

"Wykonujemy czynności zlecone w ramach pomocy prawnej dla dwóch jednostek z kraju" - poinformował PAP o rzecznik Komendy Rejonowej Policji Warszawa I nadinsp. Robert Szumiata. Dodał, że chodzi zdarzenia, do których doszło w Chojnicach i Tarnowie w czasie kampanii przedwyborczej.

Art. 54. kodeksu wykroczeń mówi: "Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany".

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze