Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trwają uroczystości pogrzebowe Olgi Johann

kos 14:00 11 kwietnia 2017
ś.p. Olga Johann Facebook - Filip Frąckowiak
Mszą w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Olgi Johann. Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Olga Johann dwa miesiące temu, przebywając w szpitalu, dostała udaru i jej stan już się nie poprawił. Zmarła w nocy 5 kwietnia.

– Z ogromnym żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Pani Olgi Johann. Osoby kochającej Polskę, wychowawcę młodzieży, Wiceprzewodniczącą Rady m. st. Warszawy, członka Zarządu Fundacji Józefa Szaniawskiego... wspaniałego, dobrego człowieka.
Spoczywaj w pokoju – o śmierci Olgi Johann na Facebooku informował Filip Frąckowiak, radny m. st. Warszawy.

Olga Johann była absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych. W latach 1965–1968 była pracownikiem naukowym Zakładu Socjologii Politechniki Warszawskiej oraz współtwórcą pierwszego podręcznika dla studentów "Socjologia pracy". W latach 1968–1989 pracowała jako psycholog i dyrektor w Poradni Wychowawczo – Zawodowej w Warszawie oraz jako biegła w Sądzie dla Nieletnich.


Była członkiem komisji w Ministerstwie Oświaty zajmującą się problematyką młodzieży niepełnosprawnej. Pracowała także w Młodzieżowym Telefonie Zaufania, zajmowała się nadzorem merytorycznym nad pracami poradni na terenie województwa warszawskiego. Była członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Była autorką licznych publikacji prasowych dotyczących problemów dzieci i młodzieży.

W latach 1989–1990 pracowała w Biurze Interwencji Senatu, w 1990 roku nadzorowała przebieg wyborów prezydenckich w województwie bydgoskim jako przedstawiciel Senatu w Państwowej Komisji Wyborczej, W latach 1990–1991 pracowała jako główny specjalista w Ministerstwie Edukacji Narodowej, gdzie nadzorowała pracę kuratorów oświaty oraz przygotowywała projekty aktów normatywnych Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od roku 1992 do 2006 pełniła funkcję wicedyrektora oraz dyrektora Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej "TOP" w Warszawie oraz była członkiem komisji dyscyplinarnej w MEN.

W latach 2002–2006 pełniła funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

 

Źródło: Facebook - Filip Frąckowiak

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze