Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trump rusza z budową muru na granicy z Meksykiem! Jest zgoda Sądu Najwyższego

am 13:33 27 lipca 2019
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com
Donald Trump może rozpocząć budowę muru na granicy z Meksykiem. Amerykański Sąd Najwyższy zezwolił, by na realizację jednej z najgłośniejszych przedwyborczych obietnic prezydenta USA użyć środków z budżetu Pentagonu.

W 2018 roku Kongres Stanów Zjednoczonych nie przyznał Donaldowi Trumpowi oczekiwanych przez niego środków na budowę muru na granicy z Meksykiem.

Prezydent USA ogłosił więc stan nadzwyczajny na granicy i nakazał wygospodarowanie na ten cel środków z budżetu Departamentu Obrony w wysokości ponad 6 miliardów dolarów.

 

Skarga przeciwników

Rząd USA przyznał kontrakty 4 firmom na wymianę zapory granicznej o łącznej długości 160 kilometrów w Kalifornii, Nowym Meksyku i Arizonie. Wartość kontraktów wynosiła 2,5 miliarda dolarów.

Przeciwnicy budowy muru zaskarżyli kontrakty do sądu, który zakazał rozpoczynania budowy do czasu ostatecznego rozstrzygniecie sporu.

Konserwatyści przeważyli szalę

Sąd Najwyższy zmienił tę decyzję i odblokował fundusze uznając, że autorzy pozwu mają niewielkie szanse na zwycięstwo. Za takim rozstrzygnięciem głosowało 5 konserwatywnych sędziów. 

"Wow! Wielkie zwycięstwo w sprawie muru" - skomentował decyzję Sądu Najwyższego prezydent Donald Trump dodając, że jest to wygrana bezpieczeństwa granic oraz rządów prawa. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze