Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trump ostrzega władze Iranu przed pacyfikacją protestów

M.N. 8:36 12 stycznia 2020
FliCKR
W sobotę Donald Trump napisał na Twitterze: "Do odważnych, cierpiących mieszkańców Iranu: byłem po waszej stronie od początku mojej prezydentury i nadal będę was wspierać". W serii tweetów pisanych po angielsku i persku wystosował też ostrzeżenie do władz Iranu.

Donald Trump ostrzegł władze Iranu, podkreślając, że "nie może być kolejnej masakry pokojowych demonstrantów. Świat patrzy". Nawiązał w ten sposób do protestów z listopada i grudnia, wywołanych podwyżką cen paliw o 50%.

 

Protesty zostały krwawo stłumione przez władze fundamentalistycznej Islamskiej Republiki Iranu. Zginęło wówczas co najmniej 300 osób, a do aresztów trafiło 7 tys. zatrzymanych - wynika z szacunków organizacji Amnesty International.

Jak podaje agencja Reutera, w sobotę w kilku miastach Iranu, w tym w Teheranie, miały miejsce demonstracje, których uczestnicy domagali się ustąpienia najwyższych władz Iranu, w tym ajatollaha Alego Chameneiego, w reakcji na okłamywanie społeczeństwa po zestrzeleniu przez irańskie siły zbrojne ukraińskiego samolotu pasażerskiego startującego z lotniska w Teheranie.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze