Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trump: nie odwołałem ataku na Iran, lecz na razie go wstrzymałem

PR 10:01 23 czerwca 2019
Army.mil
Prezydent USA Donald Trump oznajmił w mediach społecznościowych, że ataku na Iran wcale nie odwołał - zaznaczając, że media fałszywie przedstawiają tę informację. Wskazał, że decyzję o ataku "na razie wstrzymał".

W wywiadzie dla NBC News prezydent Trump przekazał, że wojskowi poinformowali go, iż w planowanym na Iran ataku, może zginąć około 150 osób.

- Myślałem o tym przez sekundę i powiedziałem - wiecie co, oni zestrzelili bezzałogowego drona, samolot, jakkolwiek chcecie to nazywać, a tutaj mamy 150 zabitych, co pewnie wydarzyłoby się prawdopodobnie w ciągu pół godziny po powiedzeniu przez mnie: naprzód - mówił Trump.

Dodał, że nie byłaby to proporcjonalna odpowiedź. 

Informację prezydent USA rozwinął w mediach społecznościowych.

- Nie odwołałem ataku na Iran, jak jest to fałszywie przedstawiane w mediach, lecz na razie go wstrzymałem - napisał prezydent USA Donald Trump na Twitterze.

 

 

Po zestrzeleniu w czwartek przez Iran amerykańskiego drona w rejonie Zatoki Perskiej, armia USA była gotowa do odwetu. Trump potwierdził, że wstrzymał operację na 10 minut przed rozpoczęciem.

W sobotę prezydent Donald Trump zapowiedział nałożenie na Iran dodatkowych sankcji, aby powstrzymać władze tego państwa przed uzyskaniem broni jądrowej.

 

Czytaj także:

Iran pod presją Amerykanów. Trump: Nie pozwolimy im zdobyć broni jądrowej

Kolejna prowokacja Rosji! Krytycznie bliski przelot Su-24 obok hiszpańskiego okrętu. [WIDEO]

Źródło: Twitter, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze