Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trump na "cenzurowanym". Rusiński: chodzi o wywołanie psychozy, utrwalenie odbioru Trumpa jako zła

JJ 20:53 11 stycznia 2021
Prezydent USA Donald TrumpPAP
W programie "W Punkt" na antenie TV Republika gościem redaktor Katarzyny Gójskiej był Maciej Rusiński, szef klubu "Gazety Polskiej" w Nowym Jorku. W drugiej części programu dziennikarka rozmawiała z Grzegorzem Wróblem, dziennikarzem i prezesem Stowarzyszenia "Great Poland".

 Rozmowa dotyczyła m.in. cenzurowania ustępującego prezydenta USA Donalda Trumpa w mediach społecznościowych.

– Dla każdego, kto obserwuje debatę publiczną w USA sytuacja jest dość ponura. Przede wszystkim wydarzenia na Kapitolu natychmiast zostały wykorzystane do wytworzenia pewnej psychozy. Celem jest skierowanie całego gniewu na Trumpa, utrwalenie odbioru tego polityka, jako pewnego uniwersalnego zła - ocenił Rusiński.

– Wszyscy są świadomi ogromnego niezadowolenia społecznego. Mniej więcej pięćdziesiąt procent społeczeństwa, które głosowało na Trumpa, to był elektorat bardzo zdecydowany w sprawie pewnych zjawisk, które obserwujemy w USA, także tej ofensywy ideologicznej, która przetacza się przez Amerykę - dodał. 

– Cała klasa polityczna jest świadoma, że tych nastrojów nie da się zagłuszyć i dlatego widzimy pewne próby zneutralizowania ich. Jest to po pierwsze zniszczenie wizerunku Donalda Trumpa, zdyskredytowanie go kompletnie, tak aby utrudnić mu jakikolwiek przyszły projekt polityczny, ale również po to, aby spacyfikować możliwe przyszłe publiczne wyrazy niezadowolenia społecznego, wygasić możliwe dalsze protesty uliczne, pokazać, że jest to coś złego - wskazał szef nowojorskiego Klubu "Gazety Polskiej". 

– Wzrost polaryzacji obserwowaliśmy już od dobrych kilku miesięcy i to tylko postępuje. Przejawy tego widzimy praktycznie cały czas - dodał. 

– Trzeba powiedzieć, ze jakiekolwiek formy przemocy należy potępić i one są potępiane. Ale czy dojdzie do kompletnego wygaszenia tych głosów? Myślę, że nie, bo mamy do czynienia z próbą wytworzenia politycznej psychozy. Ale to nie wypali, ponieważ jest połączone z czymś bardzo nieakceptowalnym dla wielu osób, co przetacza się przez życie codzienne - podkreślił Maciej Rusiński.

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze