Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trump gotów spotkać się na granicy z Kim Dzong Unem!

M.N. 9:33 29 czerwca 2019
Wikimedia Commons
Jako „bardzo interesującą propozycję” określiły w sobotę władze Korei Północnej niespodziewany pomysł prezydenta USA Donalda Trumpa, by spotkać się w weekend z północnokoreańskim przywódcą Kim Dzong Unem w strefie zdemilitaryzowanej na granicy obu Korei.

Pjongjang zastrzegł, że nie otrzymał oficjalnego zaproszenia. 

– Uważamy to za bardzo interesującą sugestię, ale nie otrzymaliśmy oficjalnej propozycji w tym zakresie – powiedziała wiceminister spraw zagranicznych Korei Płn. Cze Son Hui, cytowana przez oficjalną północnokoreańską agencję KCNA. 

Przeprowadzenie szczytu w strefie zdemilitaryzowanej, która oddziela Koreę Północną i Koreę Południową, „posłużyłoby jako nowa znacząca okazja do pogłębienia stosunków między dwoma przywódcami” – dodała.

Amerykański prezydent powiedział w sobotę podczas szczytu G20 w japońskiej Osace, że chętnie spotkałby się w ten weekend w strefie zdemilitaryzowanej z przywódcą Korei Płn. – Mógłbym spotkać się z Kimem na granicy, uścisnąć mu dłoń i powiedzieć „hello” – oświadczył Trump w drugim i ostatnim dniu szczytu G20, po zakończeniu którego wybiera się z oficjalną wizytą do Seulu. 

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...
TAGI: Trump, USA, Korea


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze