Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trump: Generał Solejmani zabił albo poważnie ranił tysiące Amerykanów w ciągu długiego czasu

AS 16:31 3 stycznia 2020
flickr
"Iran nigdy nie wygrał wojny" - napisał na Twitterze prezydent USA Donald Trump. Skomentował w ten sposób śmierć irańskiego generała Ghasema Solejmaniego.

Generał Solejmani zginął w wyniku amerykańskiego ostrzału rakietowego w stolicy Iraku, wraz z dowódcą irackiej milicji Kataib Hezbollah, Abu Mahdim al-Muhandisem.

"Iran nigdy nie wygrał wojny, ale nigdy nie przegrał negocjacji!" - napisał na Twitterze Donald Trump.

 "Generał Solejmani zabił albo poważnie ranił tysiące Amerykanów w ciągu długiego czasu i planował zabić jeszcze więcej" - dodał Trump. "Iran nigdy tego nie przyzna, ale Solejmaniego nienawidzono i bano się go także w kraju. (Irańczycy) nie są nawet w przybliżeniu tak smutni, jak liderzy tego kraju każą wierzyć" - napisał także amerykański prezydent.

Wcześniej prezydent Iranu Hassan Rouhani poinformował, że Iran zemści się za śmierć generała Sulejmaniego.

 

"Flaga generała Sulejmaniego w obronie integralności terytorialnej kraju oraz walka z terroryzmem i ekstremizmem w regionie zostanie podniesiona, a ścieżka oporu wobec ekscesów USA będzie kontynuowana. Wielki naród Iranu zemści się na tej ohydnej zbrodni" - napisał na Twitterze Hassan Rouhani.

 

Ambasada USA w Bagdadzie wydała oświadczenie, w którym wzywa obywateli amerykańskich do natychmiastowego opuszczenia Iraku.

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


KONFEDERACJA WPISAŁA SIĘ JAKO POŻYTECZNI IDIOCI W NARRACJĘ PLATFORMY - RAFAŁ ZIEMKIEWICZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze