Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tragedia w Tatrach. 23-letni narciarz zginął wskutek lawiny śnieżnej

K.B. 21:51 16 grudnia 2019
Facebook/Stredisko lavínovej prevencie
To pierwsza tragednia w sezonie narciarskim w Tatrach. W wyniku lawiny śnieżnej, która zeszła pod Chopokiem, zginął 23-letni narciarz.

23-letni słowacki narciarz zginął w lawinie śnieżnej pod Chopokiem w Niżnych Tatrach. To pierwsza ofiarna śmiertelna w nowym sezonie narciarskim.

"W górach panują teraz niezwykle niebezpieczne warunki. Na twardym, oblodzonym terenie jest ponad 50 cm świeżego śniegu, szczególnie groźnie jest w Niżnych Tatrach" – informowało w swoich mediach społecznościowych słowackie Centrum Prewencji Lawinowej, Horska Zachranna Slużba (HZS). 

Do tragedii doszło w ośrodku narciarskim Jasna, gdzie zeszła lawina śnieżna. Jeden z narciarzy dostał się pod zwały śniegu. Drugi, ranny w nogę, znajdował się na powierzchni lawiny, ale nie był w stanie pomóc koledze. To on zawiadomił o zdarzeniu HZS.

Jeden był całkowicie przykryty, drugi znajdował się na powierzchni z uszkodzoną nogą. Pomimo wysiłków ratowników nie udało się uratować życia mężczyzny znajdującego się pod śniegiem – czytamy w komunikacie służb. 

Ratownicy zjechali do żlebu pod Chopokiem na nartach i tam pies lawinowy podjął ślad, oznaczając miejsce, gdzie został zasypany narciarz. Wydobyto go na powierzchnię, ale nie zdołano uratować. Drugi narciarz został wyciągnięty ze żlebu na poziom nartostrady i zwieziony niżej, gdzie HZS przekazała go załodze pogotowia ratunkowego.

 

Źródło: Radio Zet, facebook, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze