Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tragedią w Koszalinie poruszona również Litwa! "Kontrola escape roomów w całym kraju"

M.N. 16:37 8 stycznia 2019
Shuterstock / Wikimedia Commons
Po tragedii w Koszalinie, gdzie w escape roomie zginęło pięć nastolatek, również na Litwie zostaną sprawdzone wszystkie działające tego typu obiekty. Straż pożarna zapowiada, że kontrole rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu.

Na całej Litwie działa około czterdziestu escape roomów. Znajdują się one przede wszystkim w dużych miastach. Litewscy strażacy planują przeprowadzić kontrolę w każdym obiekcie i sprawdzić, jakie środki bezpieczeństwa zostały w nich zastosowane. 

Przeznaczenie budynków, w których działają litewskie escape roomy, jest dosyć zróżnicowane, dlatego też wymagania bezpieczeństwa wobec nich nie są takie same. Cytowany przez agencję prasową BNS Juris Targonskas z Państwowej Służby Przeciwpożarowej wyjaśnił, że problemu nie ma w przypadku obiektów o przeznaczeniu administracyjnym, gdzie jest kilka dróg ewakuacyjnych oraz często automatyczne systemy gaśnicze. 

Inaczej sytuacja może wyglądać w blokach mieszkalnych. Tam escape roomy mogą znajdować się na przykład w piwnicach, gdzie droga ucieczki jest tylko jedna. Po przeprowadzeniu kontroli we wszystkich litewskich escape roomach strażacy zdecydują, czy dla tego typu obiektów trzeba przygotować odrębne wymagania bezpieczeństwa, czy też wystarczy uzupełnić jedynie te istniejące.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze